Informacje o jednostce

Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach to jedno z kluczowych miejsc na kulturalnej i filmowej mapie Górnego Śląska. Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Jej początki sięgają połowy lat 40. XX wieku.

Zajmujemy się szeroko rozumianą działalnością w zakresie kinematografii, ochrony dziedzictwa filmowego oraz promocją i upowszechnianiem sztuki filmowej, przede wszystkim związanej z regionem.

Prowadzimy pięć kin studyjnych. Są to: Kino Kosmos, które prezentuje głównie klasykę filmową, zorientowane na kino autorskie Kino Światowid oraz znany miłośnikom sztuki Kinoteatr Rialto. Poza Katowicami są to Kino Janosik w Żywcu i Kino Bałtyk w Raciborzu. Zarządzamy również Filmoteką Śląską – jedynym regionalnym archiwum filmowym w kraju.

Silesia Film to klasyka i najnowsze premiery filmowe prosto ze światowych festiwali. Edukacja filmowa i warsztaty dla młodych widzów. Uroczyste premiery koprodukowanych przez nas filmów i spotkania z ich twórcami. Pokazy specjalne skierowane do seniorów, młodych rodziców, osób z niepełnosprawnościami, miłośników klasyki kina i wielbicieli filmowej awangardy. Dyskusje i koncerty. Śląska edycja festiwalu kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Archiwalia filmowe i projekt „Śląskie Digitarium”. Seanse bez reklam, konkurencyjne ceny biletów, karty rabatowe dla stałych widzów. Wyjątkowe miejsca, najlepszy repertuar i wierna publiczność

Instytucja Filmowa
"Silesia-Film" w Katowicach

ul. Górnicza 5
40-008 Katowice

tel.: +48 (32) 206 88 61
tel./fax: +48 (32) 259 83 88

e-mail:
info@silesiafilm.com.pl 

NIP: 6340125790
REGON: 276654897
Rejestr Instytucji Kultury Województwa Śląskiego:
RIK-IF/21/05

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl

Logo głównego BIP.
Powrót na początek strony